تجهیز ۸ موزه و مخزن اموال فرهنگی مجموعه سعدآباد به وسایل حفاظت تصویری

به‌ گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط‌عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کیا پارسا ،اظهار داشت: این تجهیزات با اعتباری بالغ بر یازده میلیارد ریال، با هماهنگی و تایید کمیته ستادی راهبری حفاظت الکترونیک و اداره‌کل موزه‌ها و از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولتی تامین شده و به زودی نصب و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرمجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد افزود: حفاظت و تجهیز موزه‌ها و مخازن مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از مهمترین دغدغه‌ها و از اولویت‌های برنامه‌های سال گذشته مجموعه سعدآباد بود که خوشبختانه اکنون بخش قابل توجهی از آن محقق شد و در برنامه سال ۱۴۰۰ نیز رقم قابل توجهی به همین موضوع اختصاص پیدا کرده و امیدواریم در سال جاری تمام موزه‌های مجموعه سعدآباد به طور کامل به این سامانه حفاظتی مجهز شوند.

سید یعقوب حسینی دبیر کمیته حفاظت الکترونیک مجموعه سعدآباد نیز در این خصوص گفت: قبل از این ۶ موزه در مجموعه سعدآباد مجهز به دوربین بود که در سال ۹۹ موزه هنرهای زیبا نیز از طریق برگزاری مناقصه به این اقلام تجهیز و به این تعداد اضافه شد. علاوه بر آن با تمرکز بر موضوع حفاظت فیزیکی موزه‌ها، با برخی تعمیرات جزیی وضع موجود سامان‌دهی و به روز شد.

 حسینی افزود: سال گذشته رقم قابل توجهی به تجهیز ۶ موزه و دو مخزن اموال فرهنگی اختصاص پیدا کرد و با تشکیل گروه کارشناسی تخصصی حفاظت الکترونیکی در دفتر فنی مجموعه براساس اعتبار تخصیصی ابتدا ضمن اولویت‌سنجی و تعریف و تعیین تجهیزات مورد نیاز، شرح خدمات خرید و نصب آن‌ها از طریق سامانه ارائه شد و از طریق شرکت برنده مناقصه این نیاز تامین شد.

او اضافه کرد: با توجه به تحویل گرفتن تجهیزات سامانه حفاظت تصویری در روزهای اخیر، به زودی نصب و بهره‌برداری آن‌ها نیز انجام می‌شود.

مجله گردشگری کوباکو

درباره ی Sropcr0045809

مطلب پیشنهادی

گردشگری آرامستان‌های تاریخی،‌ جایگزین فروش قبر شود

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، آرامستان یا خانه ابدی درگذشتگان و مسافران دیار باقی است، اما …