دوره‌های آموزشی راهنمایان گردشگری بازنگری شد

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، زاهد شفیعی گفت: در سال‌های گذشته فقط برای ۳ گروه راهنمایان شامل فرهنگی، طبیعت‌گردی و ژئوتوریسم دوره آموزشی طراحی شده بود که با توجه به تغییرات و روندهای جدید، دوره‌های یاد شده نیاز به بازنگری داشت.

او افزود: به منظور به روزرسانی دروس آموزشی و با بهره‌مندی از نظرهای کارشناسی اساتید مربوطه و مشارکت تشکل‌های حرفه‌ای مقرر شد دوره یاد شده در دو گروه راهنمایان فرهنگی و راهنمایان طبیعت‌گردی ساماندهی شود.

شفیعی گفت: بر اساس بازنگری‌های انجام شده نزدیک به ۵۰۰ ساعت دوره آموزشی ویژه راهنمایان فرهنگی و حدود ۶۰۰ ساعت آموزشی ویژه راهنمایان طبیعت‌گردی طراحی شده و آماده ابلاغ از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و در نهایت اجرا از سوی موسسات آموزشی برای ارتقاء کیفیت در این بخش است.

به گفته مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری، بر اساس تعاریف جدید که منطبق با قانون مربوط به آموزش راهنمایان گردشگری است، یک دوره آموزشی با محوریت فعالیت‌های طبیعی و دوره دیگر با محوریت فعالیت‌های فرهنگی در دو بخش داخلی و بین‌المللی پیش‌بینی شده است.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت نقش راهنمایان گردشگری در ارتباط با گردشگران داخلی و خارجی افزود: راهنمایان می‌توانند کیفیت سفر گردشگران و نگرش آن‌ها در مورد مقاصد گردشگری را تحت‌تاثیر قرار دهند؛ لذا جایگاه مهمی در زنجیره صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده‌اند.

مجله گردشگری کوباکو

درباره ی Sropcr0045809

مطلب پیشنهادی

گردشگری آرامستان‌های تاریخی،‌ جایگزین فروش قبر شود

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، آرامستان یا خانه ابدی درگذشتگان و مسافران دیار باقی است، اما …