۳ گردشگر در منطقه “آب ملخ” سمیرم ناپدید شدند

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر اظهار داشت: گروه‌های امداد و نجات این جمعیت در حال جست و جو در محل برای یافتن اثری از این سه تن هستند.

سیدنورمحمد موسوی تصریح کرد: گروه های امدادی هلال احمر که به تمام تجهیزات مورد نیاز مجهزند تمام تلاش خود را برای یافتن ناپدیدشدگان بکار گرفته اند.

به گفته وی، چند حادثه دیگر نیز در سال جاری به همین شکل رخ داد که در آخرین مورد، یک نوجوان غیربومی سالم پیدا شد و نجات پیدا کرد.

رییس هلال احمر سمیرم با بیان اینکه در پنج سال گذشته ۴۰ نفر در این محل به داخل رودخانه افتاده‌اند، ادامه داد: گردشگران موارد ایمنی را رعایت نمی کنند و به علائم هشداردهنده توجه ندارند.

موسوی اظهار داشت: هر سال شاهد حضور گردشگران زیادی در این منطقه هستیم که گاهی دچار حادثه می شوند و گاهی نیز بر اثر همان حوادث سقوط می کنند که حتی در مواردی اجساد آنها نیز پیدا نمی شود.

به گزارش ایرنا، آب ملخ یکی از آبشارهای دوطبقه ایران است که چشمه جوشان و پرآب بالای این آبشار طبیعی، زیبای و چشم انداز بی مانندی دارد.

خروشان بودن آب این رودخانه و اینکه آب در پیچ و خم دره و سنگ‌ها بر روی هم موج می‌زند دو دلیل نامگذاری این منطقه  به نام آب ملخ است.

آب ملخ با وجود چشمه و تختی به نام تخت سلیمان در ۶۷ کیلومتری جنوب سمیرم، بخش پادنا واقع شده و هر سال بویژه در این فصل پذیرای مسافران و گردشگران است.

شهرستان کوهستانی و معتدل سمیرم در جنوب استان اصفهان، شمال یاسوج، شرق اقلید و آباده استان فارس و غرب لُردگان استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

 پیشینه تاریخی، بافت عشایری، روستایی و شهری به همراه مواهب طبیعی از قبیل جنگل، کوهستان، پوشش گیاهی، روان آب های همیشه جاری و نیز تنوع جانوری در اقلیم کوهستانی و سردسیر دنا و زاگرس، سمیرم را بعنوان یکی از مناطق پر ظرفیت گردشگری و بوم‌گردی در استان اصفهان زبانزد کرده است.

مجله گردشگری کوباکو

درباره ی Sropcr0045809

مطلب پیشنهادی

پیست فرمول یک سرزمین ایرانیان زرندیه

ساوه- ایرنا- بر اساس اعلام مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی پیست اتومبیلرانی …